• image1.jpg
 • image2.jpg
 • image3.jpg
 • image4.jpg
 • image5.jpg
 • image6.jpg
 • image7.jpg
 • image8.jpg
 • image9.jpg
 • image10.jpg
 • image11.jpg
 • image12.jpg
 • image13.jpg
 • image14.jpg
 • image15.jpg
Aktualności
Abishek2021 2
 
Z ogromną radością informujemy, że dla podopiecznego Jeevodaya, Abhisheka Bastiyi rozpoczął się nowy, ciekawy rozdział życia. Przyjechał do Polski, aby podjąć studia magisterskie na kierunku zarządzanie i przy okazji nauczyć się języka polskiego.
Abhishek jest synem Tripury i Manju, mieszkańców Jeevodaya. Jego rodzice trafili do Jeevodaya jako nastolatkowie, zaproszeni przez samego założyciela, ks. Adama Wiśniewskiego. Obydwoje chorowali na trąd. Abhishek ma siedmioro rodzeństwa, a jego starszym bratem jest Manoj, który kilka lat temu ukończył studia w Polsce. Abhishek mówi, że bardzo chciałby naśladować swojego starszego brata, który swoją wiedzę i zdobyte w Polsce doświadczenie wykorzystuje, aby służyć Jeevodaya.
Będziemy na bieżąco informować o postępach Abhisheka, ponieważ nasza Fundacja będzie mu pomagać w realizacji tego planu.
 

 helena i dziewczynki telefon mini

Życie dzieci trędowatych przegrane jest już na starcie. Od najmłodszych lat wędrują z rodzicami w celu użebrania kawałka chleba, wykorzystywane są do różnych posług, a nawet posuwają do nielegalnego zarobkowania. Bycie trędowatym w Indiach oznacza odrzucenie i wykluczenie. Rodziny żyją w ubogich slumsach, a dzieci trędowatych – nawet jeśli same są zdrowe – nie są przyjmowane do szkół publicznych, ponieważ inne dzieci nie usiądą z nimi w jednej ławce.

 

Ten dramat zauważył ks. Adam Wiśniewski, który pół wieku temu założył w środkowych Indiach Ośrodek Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya. Nazwa ośrodka oznacza w sanskrycie „świt życia”. Założyciel pragnął bowiem, by dzieci miały szansę na lepszą przyszłość właśnie dzięki edukacji. Otworzył najpierw pierwsze klasy szkoły podstawowej, a z czasem także liceum, w którym edukację można zdobywać aż do matury. Jego dzieło kontynuuje od 30 lat doktor Helena Pyz. Ta dzielna kobieta nigdy nie załamuje rąk. W obecnej sytuacji prosi jednak Polaków o pomoc dla swoich dzieci, które od początku pandemii ani razu nie usiadły w szkolnej ławce.

 

Edukacja dla dzieci trędowatych jest prawdziwą trampoliną do lepszego życia. Większość uczniów ośrodka jest pierwszymi członkami rodziny potrafiącymi czytać i pisać. Pandemia znacząco pogłębiła ich wykluczenie edukacyjne, ponieważ nie mogą uczestniczyć w prowadzonych zdalnie zajęciach. Nie mają podstawowego sprzętu, a dla wielu nawet opłacenie zasięgu internetu jest zbyt kosztowe. Stąd właśnie akcja „Tablet dla dzieci trędowatych” skierowana do uczniów pięciu najstarszych klas szkoły w Jeevodaya, z których większość uczyła się w czasie pandemii dzięki pożyczonym telefonom komórkowym.

 

Najbiedniejsi ucierpieli w pandemii najbardziej” – mówi doktor Helena prosząc o pomoc dla swoich dzieci. I dodaje: „Czy można próbować nakarmić dziś człowieka, nie troszcząc się o jego jutro? Edukacja jest właśnie tą troską o czas popandemiczny. Nie możemy pozwolić, żeby ponownie ta najbiedniejsza część społeczeństwa zapadła się pod ziemię. My tu nie tylko żywiliśmy, odziewaliśmy i leczyliśmy, ale też dawaliśmy szansę na poprawę bytu w przyszłości. Teraz potrzebujemy pomocy”.

 

Dzieciom z Jeevodaya można pomóc wpłacając poprzez portal zrzutka.pl lub na konto Fundacji z dopiskiem "tablet dla dzieci"

Link do zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/697cc7

 

Kripa_laptop_dla_studenta.jpegGurai2.jpg

 

Wywołane pandemią zamknięcie szkół i uczelni w Indiach wymusiło na uczniach i studentach naukę zdalną. Jeżeli mają taką możliwość, to korzystają ze smartfonów. Taka nauka na dłuższą metę jest jednak niemożliwa. Bardzo trudno jest robić projekty i prezentacje na studia lub czytać materiały przygotowane przez nauczycieli akademickich przy użyciu telefonu. Dlatego chcemy wesprzeć studentów z Jeevodaya i podarować im laptopy.

 

Ogłaszamy więc akcję „laptop dla studenta”.
Chcemy zacząć od zakupienia sprzętu dla pięciu studentów, a w miarę upływu czasu i zebranych środków podarować go kolejnym osobom.

 

 

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji 39 2030 0045 1110 0000 0389 5020 z dopiskiem „laptop dla studenta”.

Fundacja Heleny Pyz - Świt Życia

ul. Młodnicka 34, 04-239 Warszawa

tel. 22 673 02 65  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

KRS 0000404982

NIP 9522117125

REGON 145918470

ZMIANA konta bankowego

na Bank: BGŻ BNP Paribas

PLN 39 2030 0045 1110 0000 0389 5020