08.08.2022
List do Darczyńców i Przyjaciół – Dużo się dzieje
Kochani, życie w Jeevodaya obfituje w wiele wydarzeń, dzieje się dużo od mojego powrotu z urlopu. Po przerwie w nauce i egzaminach wróciło niewiele ponad połowa dzieci, które uczyły się przed pandemią. Ale za to nowych mamy ponad 50-ro. Ogrom pracy dla nauczycieli i wychowawców, aby wszyscy znaleźli się na odpowiednim poziomie nauczania, a i nasza pracownia krawiecka pracuje pełną parą. Zgodnie z założeniem wyposażenia w pomoce naukowe klas młodszych dzieci zostało zakupione przez Marzenę Kozak i Adama Rostkowskiego w pobliskim mieście.
Do Jeevodaya z pieniędzy z Fundacji został zakupiony nowy samochód dostawczy. Jak bardzo jest on potrzebny nie trzeba nikogo przekonywać.
Przygotowania do obchodów 35. rocznicy śmierci ks. Adama Wiśniewskiego SAC miały szeroki zasięg. Sfinalizowana została budowa muzeum poświęconego ks. Adamowi i s. Barbarze Birczyńskiej. Twórcy i założyciele Jeevodaya będą mieli należne miejsce pamięci.
W szkole uczniowie i nauczyciele przygotowali program uczczenia rocznicy śmierci Patrona w przeddzień, tzn. 30 lipca. Po oddaniu hołdu przed popiersiem ks. Adama wręczono nagrody dwojgu uczniom kl. 10 i 12, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w roku szklnym 2021/22. Na program składały się scenki z życia Założyciela, konkursy, pokazy zręcznościowe i artystyczne.
W niedzielę 31 lipca 2022 r. po uroczystej Mszy św. muzeum zostało poświęcone przez abpa Raipuru, Victora H. Thakura. Wzruszenie i podniosła atmosfera przepełniały nasze serca. Goście i mieszkańcy dzielili się wspomnieniami, odnajdowali się na zdjęciach, podziwiali sposób ekspozycji. Wyeksponowano 60 zdjęć z początków budowy i działalności ośrodka, w czym mieli swój niebagatelny udział Adam Rostkowski i Marzena Kozak z Sekretariatu Misyjnego Jeevodaya, a Fundacja częściowo to sfinansowała.
Na tę uroczystość przybyła z Polski przedstawicielka Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl p. Monika Florek-Mostowska, która też przez kilka dni zbierała informacje o założycielu Jeevodaya.
1 sierpnia wspomnieliśmy uczestników powstania warszawskiego; ks. Adam Wisniewski był jednym z kapelanów powstańczych. Miłość do Ojczyzny przyświecała i przyświeca tak wielu Polakom w kraju i na obczyźnie. Pamiętamy o nich w dalekich Indiach. Mam nadzieję, że upamiętnienie tych tragicznych chwil w historii naszej stolicy, młodych bohaterów, którzy poświęcili swoje życie, ma również znaczenia dla budowania patriotyzmu naszych podopiecznych. (HP)