Aktualności

Pomoc niepełnosprawnym

403.12.2016

„Tacy Sami”

 

Otwieramy nowy program dotyczący osób niepełnosprawnych, zatytułowany: "Tacy Sami". Cóż bowiem odróżnia osobę niepełnosprawną? To, że ma trudniej i często jest zależna od innych? Oto pole działania innych, dla nas. Zadałam sobie pytanie co robię z moimi zdrowymi rękami i nogami? Jak często idą ku innym, potrzebującym mojej pomocy? Czy potrafię dzielić się z innymi moim portfelem, jedzeniem, czasem? Zadaję je również Wam, nie po to aby usłyszeć odpowiedź, ale po to, abyście szczerze aż do bólu, sami sobie odpowiedzieli na te pytania: ile razy lub ile czasu w moim zabieganym życiu, dałem w darze osobie niepełnosprawnej?

W ramach programu „Tacy Sami” – Fundacja Świt Życia będzie pomagać osobom niepełnosprawnym. Na pierwszy ogień naszej pomocy pójdzie dzielna mama dwójki dzieci. Oboje są niepełnosprawni i wymagający ciągłej i stałej jej opieki. Dzieci rosną i są coraz cięższe. Przekażemy tej rodzinie


podnośnik wannowy, który odciąży kręgosłupy rodziców przy wkładaniu i wyjmowaniu dzieci z kąpieli oraz specjalistyczny wózek przeznaczony dla dzieci wiotkich, ponieważ posiada specjalne podpory wspierające ciało i główkę dziecka.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby - za pośrednictwem naszej Fundacji - pomóc osobom niepełnosprawnym, otwieramy celowy program pomocowy dla osób niepełnosporawnych. (AK)

Proszę o wpłaty z dopiskiem: „TACY SAMI”

Nr konta: 39 2030 0045 1110 0000 0389 5020